- Easy to assemble and dismantle- Excellent chassis structure with EMI/TUV/UL/Intel approved- Sharpless-crimped-edged whole structure- SECC/SGCC rustproof and galvanized steel available- PSUs are Intel P4 and AMD processors compatible- Optional cooling fan for better ventilation or Noiseless fan available- Full range chassis is for maket demand- Neat edge W/O bur- Stable quality warranty- Optional color panel design available- PCI Hole available- 8cm or 9cm fan available for chassis- 727 Case dimensions(Barenss Case) 35*17.5*35cm(L*W*H)- 7271 Case dimensions(Barenss Case) 35*17.5*35cm(L*W*H)
| Design | |
| Form factor: | Midi Tower |
| Type: | PC |
| Product colour: | Black |
| Number of 3.5" bays: | 2 |
| Number of 5.25" bays: | 2 |
| Side window: | ![]() |
| Power supply | |
| Power supply included: | ![]() |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity: | 2 |
| Audio input: | ![]() |
| Audio output: | ![]() |
| Storage | |
| Supported HDD sizes: | 3.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 176 mm |
| Depth: | 387 mm |
| Height: | 350 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |