| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Red |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | TM-J7100 TM-J7100P TM-J7600 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| Country of origin: | China |
| Colour: | ![]() |
| Weight & dimensions | |
| Package width: | 46 mm |
| Package depth: | 88 mm |
| Package height: | 65 mm |
| Package weight: | 100 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 103.2 cm |
| Products per pallet: | 2450 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 103.2 cm |
| Products per pallet (UK): | 2450 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 350 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 350 pc(s) |
| Minimum order quantity: | 50 pc(s) |