| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Light light black |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | Stylus Pro 4900 SpectroProofer UV |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity: | 1 |
| Black ink volume: | 200 ml |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | C13T653900 |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 40 mm |
| Package depth: | 215 mm |
| Package height: | 115 mm |
| Package weight: | 0.394 g |
| Logistics data |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 51 cm |
| Products per pallet: | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Products per pallet (UK): | 1296 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 72 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de