| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Cyan |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | SureColor SC-T5400M 240V SureColor SC-T5400 SureColor SC-T3400N SureColor SC-T3400 Series |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink volume: | 350 ml |
| Country of origin: | Indonesia |
| Weight & dimensions | |
| Package width: | 45 mm |
| Package depth: | 245 mm |
| Package height: | 115 mm |
| Package weight: | 0.571 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case: | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |