| Design |
| Form factor: | Rack |
| Type: | Server |
| Product colour: | Black |
| Supported motherboard form factors: | ATX, EATX, micro ATX |
| Number of 3.5" bays: | 5 |
| Material: | SECC |
| Number of expansion slots: | 7 |
| Side window: |  |
| Maximum CPU cooler height: | 14 cm |
| Maximum graphics card length: | 33 cm |
| Power supply |
| Power supply included: |  |
| Ports & interfaces |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| Audio input: |  |
| Audio output: |  |
| Cooling |
| Number of front fans supported (max): | 1 |
| Front fans diameters supported: | 120 mm |
| Number of rear fans supported (max): | 2 |
| Rear fans diameters supported: | 80 mm |
| Storage |
| Supported HDD sizes: | 2.5,3.5" |
| Weight & dimensions |
| Width: | 485 mm |
| Depth: | 600 mm |
| Height: | 177.5 mm |
| Weight: | 14.5 kg |
| Packaging data |
| Package weight: | 19 kg |