| Design | |
| Form factor: | Rack |
| Type: | PC |
| Product colour: | Black |
| Supported motherboard form factors: | ATX, micro ATX |
| Number of 3.5" bays: | 5 |
| Number of 5.25" bays: | 3 |
| Material: | Steel |
| Number of internal 3.5" bays: | 4 |
| Number of external 5.25" bays: | 3 |
| Rack mounting: | ![]() |
| Side window: | ![]() |
| Anti-dust filter: | ![]() |
| On/off button: | ![]() |
| Maximum CPU cooler height: | 14 cm |
| Maximum graphics card length: | 26 cm |
| Power supply | |
| Power supply included: | ![]() |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| Storage | |
| Supported HDD sizes: | 3.5,5.25" |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 482.6 mm |
| Depth: | 505 mm |
| Height: | 177.8 mm |
| Weight: | 18.5 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |