PIR sensor for motion detection in the room by means of passive IR sensor technology. With temperature, brightness and proximity sensor.Motion sensor (PIR) with multifunctional sensor features: Sensors for movement, room temperature and brightness for triggering alarms and controlling the lights and heating.
| Features | |
| Measuring parameters: | Light, Motion, Temperature |
| Connectivity technology: | Wireless |
| Wireless technology: | Bluetooth |
| Operating frequency: | 2400-2483.5 MHz |
| Product colour: | White |
| Power | |
| Power source: | AC |
| Input voltage: | 110-240 V |
| Input frequency: | 50/60 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T): | -25 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 81 mm |
| Depth: | 81 mm |
| Height: | 12 mm |
| Weight: | 145 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 140 mm |
| Package depth: | 130 mm |
| Package height: | 60 mm |
| Package weight: | 275 g |