Gloves x 2 pairs, Cleaning liquid x1 (150ml), Cut x1, Cleaning sticks 2 types 25 sticks each
| Features | |
| Product type: | Print head cleaning kit |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | - SureColor F2100 - Epson SureColor F2000 |
| Country of origin: | Indonesia |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 172 mm |
| Package depth: | 172 mm |
| Package height: | 70 mm |
| Package weight: | 0.363 g |
| Packaging content | |
| Cleaning fluid: | Yes |
| Protective gloves included: | Yes |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 600 pc(s) |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross height: | 4.2 m |
| Products per pallet layer: | 60 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 60 pc(s) |
| Products per pallet (UK): | 600 pc(s) |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet height (UK): | 4.2 m |