| Features | |
| Country of origin: | China |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | - SureColor SC-S80600 - SureColor SC-S60600 - SureColor SC-S40600 - SureColor SC-F9300 - SureColor SC-F9200 (nK) - SureColor SC-F9200 (hdK) - SureColor SC-F7200 (nK) - SureColor SC-F7200 (hdK) - SureColor SC-F7100 - SureColor SC-F6200 (nK) - SureColor SC-F6200 (hdK) - SureColor SC-F2100 (5C) - SureColor SC-F2100 (4C) - SureColor SC-F2000 (5C) - SureColor SC-F2000 (4C) - Epson SureColor SC-S70600 (8C) - Epson SureColor SC-S70600 (10C) - Epson SureColor SC-S50600 (5C) - Epson SureColor SC-S50600 (4C) - Epson SureColor SC-S30600 - Epson SureColor SC-F7000 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package weight: | 0.26 g |
| Package width: | 77 mm |
| Package depth: | 280 mm |
| Package height: | 156 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 216 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 132 cm |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 132 cm |
| Products per pallet (UK): | 432 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 36 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 72 pc(s) |