FO splice box, 1U, equipped, 12x LC DX, OS2,incl. splice cassette, colored pigtails, couplers
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Hot-swap: | Yes |
| LED indicators: | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Card reader integrated: | No |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 483 mm |
| Depth: | 280 mm |
| Height: | 44.5 mm |
| Packaging data | |
| Package width: | 243 mm |
| Package depth: | 433 mm |
| Package weight: | 3.06 kg |
| System requirements | |
| Mac operating systems supported: | Yes |
| Windows operating systems supported: | Yes |
| Linux operating systems supported: | Yes |
| Logistics data | |
| Package volume: | 3682.67 cm³ |
| Harmonized System (HS) code: | 84719000 |
| Country of origin: | China |
| UK Trade Tariff code: | 84718000 |