FO splice box, 1U, equipped, 6x SC DX, OM4,incl. splice cassette, colored pigtails, couplers
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Housing material: | Steel |
| Rack capacity: | 1U |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 483 mm |
| Depth: | 243 mm |
| Height: | 44 mm |
| Packaging data | |
| Package width: | 315 mm |
| Package depth: | 515 mm |
| Package volume: | 8922.38 cm³ |
| Package weight: | 3.06 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85389099 |
| UK Trade Tariff code: | 84718000 |