| Design |
| Form factor: | Mini Tower |
| Type: | PC |
| Product colour: | Black |
| Supported motherboard form factors: | micro ATX |
| Number of 3.5" bays: | 2 |
| Number of 5.25" bays: | 2 |
| Material: | SECC |
| Side window: |  |
| Maximum CPU cooler height: | 14 cm |
| Maximum graphics card length: | 34 cm |
| Power supply |
| Power supply included: |  |
| Ports & interfaces |
| USB 2.0 ports quantity: | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| Audio input: |  |
| Audio output: |  |
| Cooling |
| Number of front fans supported (max): | 1 |
| Front fans diameters supported: | 80,90,120 mm |
| Number of rear fans supported (max): | 1 |
| Rear fans diameters supported: | 80,90,120 mm |
| Storage |
| Supported HDD sizes: | 2.5,3.5,5.25" |
| Weight & dimensions |
| Width: | 180 mm |
| Depth: | 425 mm |
| Height: | 352 mm |
| Weight: | 4.96 kg |
| Material thickness: | 0.5 mm |
| Packaging data |
| Package weight: | 5.68 kg |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |