| Design |
| Form factor: | Mini Tower |
| Type: | PC |
| Product colour: | Black |
| Supported motherboard form factors: | Mini-ITX |
| Number of 3.5" bays: | 1 |
| Number of 5.25" bays: | 1 |
| Material: | SGCC |
| Number of 2.5" bays: | 1 |
| Number of external 5.25" bays: | 1 |
| Number of expansion slots: | 4 |
| Side window: |  |
| Suitable for: | Home/Office |
| Reset button: |  |
| On/off button: |  |
| Maximum CPU cooler height: | 8.5 cm |
| Maximum graphics card length: | 19.5 cm |
| Power supply |
| Power supply included: |  |
| Power supply: | 300 W |
| Ports & interfaces |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| Audio input: |  |
| Audio output: |  |
| Cooling |
| Number of front fans supported (max): | 1 |
| Front fans diameters supported: | 80 mm |
| Storage |
| Supported HDD sizes: | 2.5,3.5" |
| Weight & dimensions |
| Width: | 102 mm |
| Depth: | 356 mm |
| Height: | 338 mm |
| Weight: | 4.75 kg |
| Material thickness: | 0.6 mm |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |