Need a robust case for your laptop With foam protection, pockets for your documents, mobile, MP3 player and other kit, plus a lap strap. All this and a lifetime warranty. Bless the techair geeks let s function with emotion.
| Features | |
| Maximum screen size: | 39.6 cm (15.6") |
| Case type: | Messenger case |
| Material: | Polyester |
| Product main colour: | Black |
| Carrying handle(s): | ![]() |
| Shoulder strap: | ![]() |
| Protection features: | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant, Splash proof |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 420 mm |
| Depth: | 300 mm |
| Height: | 80 mm |
| Weight: | 780 g |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H): | 390 x 270 x 40 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |