You ve got a hectic schedule and we ve got the perfect bag for your notebook. It s got foam protection for all those little bumps and knocks on the way, it s lightweight and compact and it s got classic good looks. What more can you ask for to function with emotion Well, don t forget the lifetime warranty.
| Features | |
| Maximum screen size: | 39.6 cm (15.6") |
| Case type: | Briefcase |
| Material: | Foam |
| Product main colour: | Black |
| Shoulder strap: | ![]() |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 390 mm |
| Depth: | 270 mm |
| Height: | 40 mm |
| Weight: | 759 g |
| Notebook compartment dimensions (W x D x H): | 420 x 295 x 7 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |