- extension of UPk wall outlets to flush-mounted wall outlets- also matches E-DAT C6A, UAE, UAE design, IAE design and OpDAT 2 EK- glossy surface- variants: pure white, pearl white
| Features | |
| Product colour: | White |
| Material: | ABS synthetics |
| Product design: | Conventional |
| Brand compatibility: | METZ CONNECT |
| Sockets quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 80.5 mm |
| Height: | 5.5 mm |
| Thickness: | 8.05 cm |
| Packaging data | |
| Package width: | 83 mm |
| Package depth: | 84 mm |
| Package height: | 59 mm |
| Package weight: | 253 g |