- IP44 flat surface-mounted housing for two individual modules in Modul design- IP44 protection only when closed (without plugged in patch cable)- cable feed for one or two cables from the top- break-proof- gray color
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Material: | Thermoplastic |
| Brand compatibility: | METZ CONNECT |
| Sockets quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 87 mm |
| Height: | 58 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package weight: | 135 g |
| Technical details | |
| Sustainability certificates: | RoHS |