| Features |
| Ports quantity: | 2 |
| Mounting: | Wall mounting |
| Product colour: | White |
| Material: | Aluminium, Zinc steel |
| Weight & dimensions |
| Width: | 52 mm |
| Depth: | 110 mm |
| Height: | 43.6 mm |
| Packaging data |
| Package width: | 60 mm |
| Package depth: | 230 mm |
| Package height: | 45 mm |
| Package weight: | 253 g |
| Sustainability |
| Sustainability certificates: | REACH, RoHS |
| Doesn't contain: | Halogen |
| Logistics data |
| Package type: | Box |
| Country of origin: | Germany |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
METZ CONNECT GmbH Im Tal 2 78176 Blumberg Deutschland info@metz-connect.com