Work with: FCS-4041
| Features | |
| Purpose: | Security camera |
| Power supply type: | Outdoor |
| Input voltage: | 220-230 V |
| Input frequency: | 50/60 Hz |
| Output voltage: | 24 V |
| Input current: | 1 A |
| Output current: | 3 A |
| Adjustable output voltage: | ![]() |
| Brand compatibility: | LevelOne |
| Compatibility: | FCS-4041 |
| Certification: | FCC, CE, C-tick, VCCI ClassA |
| Design | |
| Product colour: | Grey |
| Housing material: | Polycarbonate (PC) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T): | -40 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 147 mm |
| Depth: | 76 mm |
| Height: | 187 mm |
| Weight: | 2 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85044095 |
| Products per pallet: | 1 pc(s) |