Built for the battlefield of competitive gaming, the Lenovo Legion Go S Screen Protector ensures your screen stays flawless. This ultra-durable shield keeps scratches and impacts at bay so you can focus on the game, not your device.
| Features | |
| Type: | Screen protector |
| Platform: | Lenovo Legion Go |
| Product colour: | Transparent |
| Material: | Aluminosilicate |
| Screen protector type: | Clear screen protector |
| Hardness: | 9H |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Compatibility: | Legion Go S |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 179.3 mm |
| Depth: | 121.2 mm |
| Height: | 0.45 mm |
| Weight: | 23 g |