The Lenovo Legion Sling Bag is built for gamers on the go, offering impeccable style, premium durability, and unparalleled performance. This sleek black bag protects and organizes your gear with multiple compartments and a hidden side pocket for essentials. An adjustable shoulder strap and secure bottom straps provide a comfortable fit, while an attachable keychain keeps keys locked in and easy to grab. Ready for a gaming adventure in style, anytime and anywhere.
| Features | |
| Case type: | Travel case |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Product colour: | Black |
| Material: | Polyurethane (PU) |
| Gaming platforms supported: | Lenovo Legion Go |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 330 mm |
| Depth: | 95 mm |
| Height: | 170 mm |
| Weight: | 530 g |
| Packaging data | |
| Package width: | 330 mm |
| Package depth: | 170 mm |
| Package height: | 95 mm |
| Package weight: | 560 g |