Protect your data and your eyes with the Lenovo 14-inch Premium Clarity Privacy Filter for X1 Yoga Gen6. Enjoy superior clarity, privacy, and comfort anywhere you work.
| Design | |
| Maximum screen size: | 35.6 cm (14") |
| Suitable for: | Laptop |
| Type: | Frameless display privacy filter |
| Features | |
| Display filter features: | Privacy |
| Aspect ratio: | 16:10 |
| Limits viewing angle: | 30° |
| Light transmission: | 85% |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Compatibility: | X1 Yoga Gen6 |
| Packaging data | |
| Package width: | 385 mm |
| Package depth: | 250 mm |
| Package height: | 3 mm |
| Package weight: | 163 g |