The Lenovo 2-in-1 Laptop Stand was designed to solve two frustrating distractions in one: laptop overheating and painfully poor ergonomics. The sturdy, non-slip stand allows you to ergonomically angle your laptop and phone to prevent aches and tension, while ventilation holes improve your laptop s cooling performance.
| Design | |
| Product type: | Notebook stand |
| Product colour: | Black |
| Number of devices supported: | 1 |
| Non-slip surface: | ![]() |
| Ergonomics | |
| Adjustable: | ![]() |
| Height adjustment: | ![]() |
| Height adjustment range: | 0 - 190 mm |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 290.6 mm |
| Depth: | 265.6 mm |
| Height: | 15.1 mm |
| Weight: | 522 g |
| Packaging data | |
| Package width: | 305 mm |
| Package depth: | 285 mm |
| Package height: | 35 mm |
| Package weight: | 660 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |