Stay connected with USB-C hosts and devices by the Lenovo USB4 20Gbps USB-C to C Cable 1.5m. It supports 20Gbps data rate, 48V/5A 240W Power. It supports Gen40 and previous gens Monitors.
| Features | |
| USB version: | USB4 Gen 2x2 |
| Connector 1: | USB C |
| Connector 2: | USB C |
| Connector 1 gender: | Male |
| Connector 2 gender: | Male |
| Product colour: | Black |
| Connector 1 form factor: | Straight |
| Connector 2 form factor: | Straight |
| Maximum data transfer rate: | 20 Gbit/s |
| Maximum resolution: | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum refresh rate: | 60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Cable length: | 1.5 m |
| Cable diameter: | 5.5 mm |
| Weight: | 90 g |
| Packaging data | |
| Package type: | Bag |
| Package width: | 200 mm |
| Package depth: | 225 mm |
| Package height: | 20 mm |
| Package weight: | 95 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | 0 - 40 °C |
| Certificates | |
| Certification: | RoHS |
| Power consumption: | 240 W |