The Lenovo 15.6" Laptop Casual Toploader's compact design style is perfect for work and school. It features a durable snow yarn polyester fabric and streamlined design with a padded interior to protect notebooks and important items. Quick access zip front pocket for added storage. A fully adjustable shoulder straps make it comfortable for all-day use.
| Features | |
| Maximum screen size: | 39.6 cm (15.6") |
| Case type: | Toploader bag |
| Material: | Polyester |
| Product main colour: | Black |
| Brand compatibility: | Any brand |
| Surface coloration: | Monochromatic |
| Carrying handle(s): | ![]() |
| Shoulder strap: | ![]() |
| Removable shoulder strap: | ![]() |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 400 mm |
| Depth: | 55 mm |
| Height: | 300 mm |
| Thickness: | 43.5 cm |
| Weight: | 435 g |
| Package width: | 410 mm |
| Package depth: | 48 mm |
| Package height: | 310 mm |
| Package weight: | 460 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |