2M Lens Module
- Compatible with XNB-6001
- Max. 2Megapixel (1920 x 1080) resolution
- 0.03 Lux@F1.6
- 1.6mm fixed lens
| Features | |
| Type: | Lens |
| Product colour: | Black |
| Brand compatibility: | Hanwha |
| Compatibility: | XNB-6001 |
| Housing material: | Metal, Plastic |
| Image sensor | |
| Image sensor size: | 1/2.8" |
| Sensor type: | CMOS |
| Focal length range: | 1.6 - 1.6 mm |
| F-number (relative aperture): | 1.6 |
| Megapixel (approx.): | 2 MP |
| Resolution: | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, horizontal: | 187° |
| Viewing angle, vertical: | 113.9° |
| Day/night mode: | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology: | Wired |
| Weight & dimensions | |
| Cable length: | 8 m |
| Width: | 38 mm |
| Depth: | 68.9 mm |
| Height: | 38 mm |
| Weight: | 321 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |
| Storage temperature (T-T): | -50 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H): | 0 - 90% |