| Power | |
| Rated current: | 16 A |
| Features | |
| Circuit breaker type: | Residual-current device |
| Number of poles: | 4 |
| Modules quantity (max): | 4 module(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T): | -55 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 71 mm |
| Depth: | 70 mm |
| Height: | 84 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |