| Power | |
| Rated current: | 6 A |
| Rated voltage: | 240 V |
| Features | |
| Circuit breaker type: | Residual-current device |
| Number of poles: | 2 |
| Modules quantity (max): | 2 module(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T): | -25 - 70 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 35 mm |
| Depth: | 68 mm |
| Height: | 94 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |