| Features | |
| Country of origin: | China |
| Compatibility: | Epson TM-C3500 Epson TM-C3500 (012) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package weight: | 311 g |
| Package width: | 177 mm |
| Package depth: | 233 mm |
| Package height: | 35 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 34.4 m |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 34.4 m |
| Products per pallet (UK): | 1152 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 20 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 25 pc(s) |