| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Magenta |
| Compatibility: | WorkForce Enterprise WF-C17590 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Dye-based ink |
| Ink type: | Dye-based ink |
| Country of origin: | Japan |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 32 mm |
| Package depth: | 577 mm |
| Package height: | 113 mm |
| Package weight: | 1.18 g |
| Logistics data |
| Products per master (outer) case: | 9 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de