| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Black |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | WorkForce Enterprise WF-C20590 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity: | 1 |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | C13T858100 |
| Country of origin: | Japan |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 50 mm |
| Package depth: | 580 mm |
| Package height: | 115 mm |
| Package weight: | 1.805 g |
| Logistics data |
| Products per pallet: | 192 pc(s) |
| Products per master (outer) case: | 6 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Products per pallet (UK): | 240 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de