| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Magenta |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | SureColor SC-P400 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity: | 1 |
| Colour ink volume: | 14 ml |
| Colour ink page yield: | 980 pages |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | C13T32434010 |
| Country of origin: | Indonesia |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 145 mm |
| Package depth: | 33 mm |
| Package height: | 120 mm |
| Package type: | Blister |
| Logistics data |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 4.7 m |
| Products per pallet: | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 4.7 m |
| Products per pallet (UK): | 2400 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 240 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 240 pc(s) |
| Minimum order quantity: | 8 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de