| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Black |
| Compatibility: | Epson Stylus SX525WD, SX535WD, SX620FW, Stylus Office B42WD, BX525WD, BX535WD, BX625FWD, BX630FW, BX635FWD, BX925FWD, BX935FWD, WorkForce WF-3010DW, WF-3520DWF, WF-3530DTWF, WF-3540DTWF, WF-7015, WF-7515, WF-7525 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width: | 113 mm |
| Package depth: | 142 mm |
| Package height: | 40 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 146 cm |
| Products per pallet: | 1980 pc(s) |
| Master (outer) case width: | 120 mm |
| Master (outer) case length: | 260 mm |
| Master (outer) case height: | 146 mm |
| Products per master (outer) case: | 6 pc(s) |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 146 cm |
| Products per pallet (UK): | 2508 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 180 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 222 pc(s) |
| Minimum order quantity: | 6 pc(s) |