| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Black |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | UltraChrome XD2 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity: | 1 |
| Colour ink volume: | 80 ml |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| Country of origin: | Indonesia |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 47 mm |
| Package depth: | 130 mm |
| Package height: | 110 mm |
| Package weight: | 0.168 g |
| Logistics data |
| Products per master (outer) case: | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de