| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Cyan |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | WorkForce Pro WF-C529R / C579R |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity: | 1 |
| Cartridge capacity: | High (XL) Yield |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 105 mm |
| Package depth: | 279 mm |
| Package height: | 40 mm |
| Package weight: | 190 g |
| Technical details |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC): | 8715946664057 |
| Logistics data |
| Products per master (outer) case: | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de