The magnetic drum unit is the core element of a laser printer. Excellent quality and long service life are thus a must! The EPSON magnetic drum units meet the highest manufacturing requirements and allow only low tolerances to ensure an optimal mechanism and quality.
| Features | |
| Page yield: | 20000 pages |
| Country of origin: | China |
| Print technology: | Laser |
| Quantity: | 1 |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | EPL-6100 EPL-6100N EPL-6100PS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 190 mm |
| Package depth: | 320 mm |
| Package height: | 125 mm |
| Package weight: | 630 g |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 112 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 14 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |