| Features | |
| Detector type: | Electrochemical detector |
| Connectivity technology: | Wireless |
| Interconnectable: | ![]() |
| Mounting type: | Surface-mounted |
| Test button: | ![]() |
| Alarm decibels: | 85 dB |
| LED indicators: | ![]() |
| Product colour: | White |
| UL 94 flammability standard: | HB |
| Built-in display: | ![]() |
| Display type: | LCD |
| Quantity: | 1 |
| Certification: | CE |
| Power | |
| Power source type: | Battery |
| Battery technology: | Lithium |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 120 mm |
| Depth: | 44 mm |
| Height: | 105 mm |
| Weight: | 180 g |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -10 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T): | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 15 - 95% |
| Packaging content | |
| Mounting kit: | ![]() |
| Manual: | ![]() |