| Power |
| Total power: | 350 W |
| AC input voltage: | 115 - 230 V |
| AC input frequency: | 47 - 63 Hz |
| Input current: | 6.3 A |
| Power factor: | 0.9 |
| Power Factor Correction (PFC) type: | Active |
| Combined power (+3.3V): | 100 W |
| Combined power (+12V): | 300 W |
| Combined power (+5V): | 100 W |
| Combined power (-12V): | 3.6 W |
| Combined power (+5Vsb): | 10 W |
| Max output current (+3.3V): | 16 A |
| Max output current (+12V1): | 15 A |
| Max output current (+12V2): | 15 A |
| Max output current (+5V): | 16 A |
| Max output current (-12V): | 0.3 A |
| Max output current (+5Vsb): | 2 A |
| Efficiency: | 85% |
| Power protection features: | Over voltage, Overload, Short circuit |
| Ports & interfaces |
| Motherboard power connector: | 20+4 pin ATX |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin): | 2 |
| Number of SATA power connectors: | 2 |
| CPU P4 connector (4-pin): | 1 |
| Floppy disk drive connector: |  |
| Performance |
| Purpose: | PC |
| Power supply unit (PSU) form factor: | TFX |
| ATX version: | 2.3 |
| Bearing technology: | Sleeve |
| Certification: | CE, CB, TUV |
| Design |
| Product colour: | Silver |
| Fan diameter: | 8 cm |
| Number of fans: | 1 fan(s) |
| On/off switch: |  |
| Weight & dimensions |
| Width: | 86 mm |
| Depth: | 175 mm |
| Height: | 65 mm |
| Technical details |
| Sustainability certificates: | RoHS |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84733020 |