| Performance | |
| Type: | Dimmer & switch |
| Power failure memory: | ![]() |
| Design | |
| Case design: | External |
| Control type: | Buttons |
| Product colour: | Translucent |
| Certification: | IP20 EN 60529 |
| Power | |
| AC input voltage: | 230 V |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 52.5 mm |
| Depth: | 52.5 mm |
| Height: | 30 mm |
