- surface-mounted termination unit 85 x 85 x 35 mm for individual modules with "modul" design (please note: C6Amodul and E-DAT modul coupler 8(8) individual modules do not fit)- module plug direction 45° downwards- strain relief on module- with label window for enclosed identification labels- label sheet 209 x 294 mm see accessory- integrated dust protection covers (also colored)- cover parts in pure white RAL 9010 or pearl white RAL 1013; structured surface with matt finish- variants: 1 port, 2 ports, 3 ports - color variants: pure white and pearl white
| Features | |
| Sockets quantity: | 1 |
| Networking cable category: | 6a |
| Design | |
| Product colour: | White |
| Housing material: | Plastic |
| Frame: | ![]() |
| Technical details | |
| Sustainability certificates: | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 85 mm |
| Depth: | 43 mm |
| Height: | 85 mm |