1.8m KVM Cable for KVM-3208/KVM-3216
| Technical details | |
| Master (outer) cases per pallet (air): | 48 pc(s) |
| Pallet gross length: | 94 cm |
| Pallet gross width: | 120 cm |
| Pallet height (air): | 11.5 cm |
| Performance | |
| Cable length: | 1.8 m |
| Keyboard port type: | PS/2 |
| Mouse port type: | USB, PS/2 |
| Video port type: | VGA |
| Product colour: | Black |
| Connector 1: | PS/2 + USB/PS/2 + VGA |
| Connector 2: | VGA |
| Connector 1 gender: | Male |
| Connector 2 gender: | Male |
| Country of origin: | Taiwan |
| Compatible products: | KVM-3208, KVM-3216 |
| Packaging data | |
| Weight: | 259.4 g |
| Package width: | 51 mm |
| Package depth: | 38 mm |
| Package height: | 215 mm |
| Package weight: | 263 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width: | 460 mm |
| Master (outer) case length: | 200 mm |
| Master (outer) case height: | 300 mm |
| Master (outer) case gross weight: | 14 kg |
| Products per master (outer) case: | 50 pc(s) |