The stylish extension to your Tab P12, the carefully crafted Folio Case is as protective as it is functional. Prevent gradual wear-and-tear, enjoy hands-free streaming and browsing, and show off your style with a case built for innovators on the go.
| Features | |
| Maximum screen size: | 32 cm (12.6") |
| Case type: | Folio |
| Product main colour: | Grey |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Built-in speaker(s): | No |
| Stand mode: | Yes |
| Compatibility: | Tab P12 |
| Battery | |
| Built-in battery: | No |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 198 mm |
| Depth: | 17 mm |
| Height: | 300 mm |
| Weight: | 340 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |