No matter what type of professional you are, you ll appreciate the efficiency and portability of the Lenovo USB Numeric Keypad Gen II. It s got all the features of our classic keypad, but with a more stylish, and functional design. Just plug it in, wait a few seconds, and you re good to go.
| Features | |
| Device interface: | USB |
| Purpose: | Universal |
| Pointing device: | ![]() |
| USB hub: | ![]() |
| Plug and Play: | ![]() |
| Design | |
| Product colour: | Black |
| Ergonomic design: | ![]() |
| Cable length: | 1 m |
| Certification: | CB, CE, cTUVus, EAC, FCC, ICES, KCC, MI, RCM, TUV, Ukraine DoC, VCCI |
| Power | |
| Power source type: | USB |
| Operating voltage: | 5 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight: | 135 g |
| Package weight: | 200 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84716060 |