The Lenovo Origami ergonomic sleeve was created for the brand new X9 Accessory Ecosystem, providing a perfect snug fit while protecting your laptop; Its origami-fold design offers a unique ergonomic stand-like design for a comfortable user experience.
| Features | |
| Maximum screen size: | 38.1 cm (15") |
| Case type: | Sleeve case |
| Material: | Polyurethane (PU) |
| Product main colour: | Grey |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Surface coloration: | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 390 mm |
| Depth: | 10 mm |
| Height: | 265 mm |
| Weight: | 450 g |
| Package width: | 400 mm |
| Package depth: | 275 mm |
| Package height: | 15 mm |
| Package weight: | 490 g |