| Features |
| Maximum screen size: | 39.6 cm (15.6") |
| Case type: | Messenger case |
| Material: | Polyester |
| Product main colour: | Grey |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Surface coloration: | Monochromatic |
| Carrying handle(s): |  |
| Shoulder strap: |  |
| Protection features: | Dust resistant, Scratch resistant, Splash proof |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions |
| Width: | 400 mm |
| Depth: | 55 mm |
| Height: | 300 mm |
| Weight: | 435 g |
| Package width: | 410 mm |
| Package depth: | 48 mm |
| Package height: | 310 mm |
| Package weight: | 460 g |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Lenovo Landererova 12 811 09 Bratislava Slovakia https://pcsupport.lenovo.com/contactus https://pcsupport.lenovo.com/supportphonelist