ThinkPad 3-In-1 Carry Case FamilyThe ThinkPad 3-In-1 Case offers lightweight protection in a unique design. This case is can be easily transformed from a topload to a shoulder bag or to a backpack. Additionally, it offers customized protection for your ThinkPad at a value price.Durable, protective case that easily converts from topload, to backpack to shoulder bagEasy access front pocketsPadded handles for comfortSupports up to 14.1laptopLight weight, slim profileThinkPad branded
| Features | |
| Maximum screen size: | 35.8 cm (14.1") |
| Case type: | Briefcase |
| Material: | Polyvinyl chloride (PVC), Polyester |
| Product main colour: | Black |
| Shoulder strap: | ![]() |
| Protection features: | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 85 mm |
| Depth: | 380 mm |
| Height: | 295 mm |
| Weight: | 460 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |
| Other features | |
| Handle(s): | ![]() |
| Colour group: | Black |