| Technical details | |
| Type: | Waste container |
| Total capacity: | 18 L |
| Shape: | Rectangular |
| Product colour: | Black |
| Lid included: | ![]() |
| Number of baskets: | 1 basket(s) |
| Coloration: | Monochromatic |
| Material: | Steel |
| Compatible bin liner size (max): | 35 L |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 250 mm |
| Depth: | 250 mm |
| Height: | 327 mm |