| Features | |
| Type: | Mount |
| Placement supported: | Outdoor |
| Product colour: | White |
| Compatibility: | XND-C6083RV/C7083RV/C8083RV/C9083RV XND-6083RV/8083RV/9083RV XNV-C6083R/C7083R/C8083R/C9083R |
| Housing material: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 169.7 mm |
| Depth: | 214.8 mm |
| Height: | 118.3 mm |
| Weight: | 696 g |