| Performance | |
| Type: | CCTV security camera |
| Placement supported: | Indoor |
| Connectivity technology: | Wired |
| Maximum operating distance: | 500 m |
| Day/night mode: | ![]() |
| Number of languages: | 16 |
| Languages support: | Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, SER, Swedish, Turkish |
| Design | |
| Mounting type: | Ceiling |
| Product colour: | Ivory |
| Form factor: | Bullet |
| Housing material: | Plastic |
| Camera | |
| Minimum illumination: | 0.009 lx |
| White balance: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Image sensor | |
| Sensor type: | CMOS |
| Number of effective pixels (H x V): | 1945 x 1097 pixels |
| Video | |
| Maximum resolution: | 1920 x 1080 pixels |
| Total megapixels: | 2.16 MP |
| Noise reduction: | ![]() |
| Back Light Compensation (BLC): | ![]() |
| Ports & interfaces | |
| RS-485 ports: | 1 |
| Power | |
| Power source type: | AC, DC |
| AC input voltage: | 24 V |
| Power consumption (max): | 3.5 W |
| DC output voltage: | 12 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -10 - 55 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 68.4 mm |
| Depth: | 92.7 mm |
| Height: | 59.6 mm |
| Weight: | 186 g |
| Packaging content | |
| Number of cameras: | 1 |
| Cables included: | Coaxial |