| Technical details | |
| Sockets quantity: | 1 |
| Placement supported: | Indoor |
| Power supply input type: | Terminal block |
| Mounting type: | Surface |
| Product colour: | White |
| Housing material: | Metal |
| International Protection (IP) code: | IP30 |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 305 mm |
| Depth: | 96.5 mm |
| Height: | 515 mm |
| Features | |
| Protection class: | II |